Instrukce k praktické (makroskopické) části zkoušky

Zveřejňujeme instrukce k praktické (makroskopické) části zkoušky

Termíny

Makroskopické zkoušení proběhne v týdnech 6.-17. 5. od 9:00 (úterý a čtvrtky od 9:50) na pitevní stážovně pro kruhy, které mají mít v určený týden pitevní praktika.

Kvůli odpadlé výuce z důvodu svátku 8. 5. (státní svátek) bude mít kruh 10 zkoušení namísto Kahootů ve středu 15. 5. ve Velké stážovně ústavu. Obdobně kvůli odpadlé výuce 14. 5. (Rektorský den) bude mít kruh 1 zkoušení namísto Kahootů v úterý 7. 5. ve Velké stážovně ústavu.

Semináře před praktikem proběhnou distanční formou v závěru daných týdnů (viz e-mailová komunikace a předchozí aktualizace na stránkách).

Průběh

Samotné zkoušení proběhne prostřednictvím ústního pohovoru nad fotograficky zdokumentovanými makroskopickými nálezy z pitevního i bioptického provozu. Hlavním záměrem zkoušky je ověřit osvojení odborné terminologie při popisu orgánových změn a schopnost rozumného diferenciálně diagnostického uvažování. Je přísně zakázáno fotografie odnášet nebo jakýmkoli způsobem dokumentovat.

Každý student si vylosuje 2 vytištěné fotografie makroskopických nálezů (formát A4), po čemž bude mít cca 5 minut na přípravu. Zkoušet kruh budou vždy jiní učitelé, než daný kruh celoročně vedou.

Makroskopické zkoušení je jednou ze součástí zkoušky z patologie (viz Pravidla výuky). Hodnocení makroskopické části zkoušky „4 – neprospěl/a“, znamená celkové hodnocení zkoušky „4 – neprospěl/a“.

Po zkoušení proběhnou praktika s již vlastním asistentem každého kruhu, během kterých budou probrána témata, která se během semestru nestihla/odpadla z důvodů svátků apod.

Prof. MUDr. Josef Zámečník, Ph.D.                                               MUDr. Jan Balko, Ph.D.

Přednosta ústavu                                                                              Školský zástupce přednosty

Vytvořeno: 25. 4. 2024 / Upraveno: 25. 4. 2024 / Odpovědná osoba: MUDr. Jan Balko, Ph.D.