Vítejte v novém semestru

Pomalu vítáme naše studenty v letním semestru, který bude probíhat ve značně modifikovaném terénu souvisejícím zejména s rekonstrukčními pracemi na našem ústavu. Přikládáme proto dopis studentům se všemi změnami, které se nás budou během tohoto semestru týkat:

Vážení a milí studenti,
v pondělí 20. února 2023 vstoupíme společně do letního semestru výuky a studia patologie. Vzhledem k řadě zevních jevů, které budou ovlivňovat chod výuky v LS na našem ústavu, si vám dovolujeme poslat tyto souhrnné informace a pokyny.

- Ihned po skončení zimního semestru začala na dalším segmentu našeho ústavu rozsáhlá rekonstrukce oken, světel a opláštění budovy organizovaná nemocnicí. Ústav se i přes nepřerušení diagnostického provozu změnil na staveniště a minimálně zpočátku semestru nebudeme moci využívat k výuce naše stážovny, které máme v hlavní modré budově, neboť je v rámci přesunu pracoven a laboratoří využíváme k jiným účelům. Proto bude výuka praktik (nejen pitevních, ale i mikroskopických/kahoot) nějakou dobu probíhat pouze v pitevním traktu. Bude to částečně improvizace, tak moc prosíme o součinnost a trpělivost. Doufáme, že koncem dubna bychom mohli zase začít využívat naše stážovny v modré budově, jak tomu bylo v zimním semestru.
- Vzhledem k tomu, že nebudeme mít k dispozici žádnou místnost, kam by se najednou vešel celý dvojkruh, budou až do odvolání semináře, které jsou plánovány na začátku praktických cvičení od 8 hodin v prezenční formě, zrušeny a příslušný seminář proběhne každý týden online najednou pro celý ročník v pátek od 13,30. Aktuální odkaz na ZOOM seminář vám bude každý týden posílat dr. Balko. Výuka praktik v pitevním traktu pak bude začínat až v 9:00.
- Z jiných důvodů, než je rekonstrukce (velká posluchárna byla rezervována pro jiné akce), byly přeloženy i naše přednášky v prvním týdnu LS (v pondělí v 20.2. i ve čtvrtek 23.2.) a v pondělí 20.2. i přednáška z Patologické fyziologie do kampusu na Plzeňské, do místnosti A303. Ve čtvrtek 23.2. byl navíc posunut i termín začátku přednášky na 15:20.
- I přes současné komplikace bychom byli moc rádi, aby proběhly plánované
klinické/laboratorní týdny v našich laboratořích v modré budově, tak jak je máte uvedené v sylabu - první část (laboratorní) snad bude v termínech pitevních praktik jednotlivých kruhů 13.-24. března, druhá část s lékaři a prezentacemi v termínu 10.4-21.4. Podrobnosti vám ještě sdělíme podle aktuální situace.

Omlouváme se za komplikace, které nám rekonstrukce a další zevní vlivy přinesly. I přesto ale věříme, že pro vás bude výuka patologie v letním semestru přínosná a bude vás bavit.

Prof. MUDr. Josef Zámečník, Ph.D.
přednosta Ústavu patologie a molekulární medicíny
2. LF UK a FN v Motole

MUDr. Jan Balko
školský zástupce přednosty

Vytvořeno: 15. 2. 2023 / Upraveno: 15. 2. 2023 / Odpovědná osoba: MUDr. Jan Balko, Ph.D.